Меню
 
Головна arrow Новини
Українська медична система продовжує модернізуватися відповідно до європейських стандартів

Це зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Марина Слободніченко під час зустрічі української делегації з депутатами Підкомітету з охорони здоров’я Європейського парламенту SANT.

Уперше в історії Європарламенту зустріч організовано, як відкрите засідання з залученням українських депутатів та урядовців зі сфери охорони здоров’я.

Українську делегацію очолив Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації. Також серед учасників були народні депутати України Ольга Стефанішина, Олесь Довгий, Валерій Дубель та Яна Зінкевич.

Під час зустрічі заступниця міністра виступила зі словами подяки Підкомітету з охорони здоров’я Європейського парламенту – SANT за непохитну підтримку та окреслила основні пріоритети української медичної системи у євроінтеграційному процесі.

«Євроінтеграція України вже давно вийшла за межі виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Наразі у фокусі нашої уваги – імплементація усього законодавства Європейського союзу. Тож європейський курс України, зокрема і у сфері охорони здоров’я, є незмінним. Ми впевнено рухаємось у цьому напрямку. Саме тому, крок за кроком, робимо все можливе, аби система охорони здоров’я України відповідала європейським стандартам», – сказала Марина Слободніченко.

Євроінтеграційний вектор охоплює всі сфери в охороні здоров’я, які умовно можна розділити на 4 ключові блоки: громадське здоров’я, фармацевтичне регулювання, медичні послуги й медична освіта, – і кожна з них наскрізно пронизана питаннями цифровізації.

Серед пріоритетів на 2024-2025 роки, на які в тому числі звертає увагу Європейська комісія, є:

- стратегія боротьби з антимікробною резистентністю;

- план реагування на РХБЯ загрози;

- стратегія боротьби з раком;

- продовження імплементації Директиви ЄС про транскордонну охорону здоров’я та приєднання наших медичних закладів до European Reference Networks (ERN);

- продовження розвитку цифрових технологій в охороні здоров’я та інтеграція з реєстрами ЄС.

Ще одним важливим питанням для обговорення в стінах Європарламенту була реформа фармацевтичної галузі та створення нового регуляторного органу, який буде покривати всі сфери регулювання у фармацевтичному секторі. Йдеться про реєстрацію ліків, експертизу досьє на ліки, допуск на ринок і контроль якості, безпеку та ефективності лікарських засобів.

Також під час зустрічі говорили про локалізацію фармацевтичного виробництва в Україні, про окреме рішення для України щодо доступу до електронних баз і реєстрів ЄС, взаємне визнання GMP сертифікатів.

Заступниця міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Марина Слободніченко висловила слова подяки пану Адаму Жарубасу, голові Підкомітету з громадського здоров’я Європарламенту, за запрошення української делегації до Брюсселю.

Вона наголосила, що попри тривалу і повномасштабну війну, розв’язану росією, українська медична система не лише вистояла, а й може презентувати результати роботи за цей час. Завдяки потужній підтримці та допомозі міжнародної спільноти українська медична система галузь наполегливо рухається вперед.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc