Меню
 
Головна arrow Новини
Виклики для психічного здоров’я підлітків в умовах війни. самоушкодження серед дітей

1 березня у світі відзначають День обізнаності про самоушкодження. І хоча люди усіх вікових категорій можуть завдавати собі шкоду, така поведінка найхарактерніша для підлітків.

4 березня відбувся вебінар «Виклики для психічного здоров’я підлітків в умовах війни. Самоушкодження серед дітей», організований Центром громадського здоров’я для фахівців регіональних центрів контролю та профілактики хвороб із метою поліпшення знань про психічне здоров’я і навичок психосоціальної підтримки.

Крім працівників ЦКПХ, відповідальних за напрям психічного здоров’я, на зустрічі були присутні також освітяни, соціальні працівники та всі зацікавлені у профілактиці самоушкоджень — майже 500 спеціалістів із різних сфер. Вела вебінар Наталія Масяк — дитяча психіатриня з 11-річним практичним досвідом, керівниця Клініки психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, експертка БФ «Голоси дітей».

За статистикою, більшість дітей починає вчиняти самоушкодження у віці 12–16 років (близько 70%), із яких 1/4 вдається до багаторазових самоушкоджень.

Учасники вебінару мали змогу дізнатися про:

- самоушкоджувальну поведінку серед підлітків і дітей та причини її виникнення;

- відмінності між несуїцидальною самоушкоджувальною поведінкою та спробами самогубства, фактори ризику такої поведінки;

- особливості дітей та підлітків, схильних до самоушкодження;

- «червоні прапорці» самоушкоджувальної поведінки;

- форми та цикл самоушкодження;

- супутні психічні порушення самоушкоджувальної поведінки;

- передумови, які запобігають самоушкодженню, та принципи першої психологічної допомоги;

- алгоритм дій у разі виявлення самоушкоджувальної поведінки серед знайомих чи близьких;

- ефективну допомогу у випадках самоушкоджувальної поведінки.

У підсумку було зазначено, що про самоушкодження слід запитувати і не боятися відкрито говорити. Треба проявляти турботу, а не звинувачувати. Дослідження переконливо свідчать про те, що залучення сім’ї у процес терапії є ефективнішим і дає стійкіший результат. Медикаментозне лікування застосовують у разі наявності супутніх психічних порушень.

Матеріал підготовлено ЦГЗ МОЗ України в рамках Всеукраїнської програми з ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc