Меню
 
Головна arrow Новини
На робочій Колегії Управління охорони здоров’я обговорили підсумки діяльності системи охорони здоров’я Чернігівської області за 2023 рік та напрями роботи у 2024 році

28 лютого на базі Чернігівської центральної районної лікарні, керівники закладів охорони здоров’я та експерти Управління охорони здоров’я за напрямами «Фтизіатрія» і «Профілактика та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу» на чолі з начальником Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА Андрієм Лінником обговорили низку питань по удосконаленню процесу організації та надання медичної допомоги населенню області, у тому числі з надання медичної допомоги хворим на ВІЛ/СНІД та туберкульоз, а також удосконаленню роботи патологоанатомічної служби Чернігівської області.

Як повідомив Андрій Лінник, протягом 2023 року медична допомога населенню області надавалась у 86 закладах охорони здоров’я. Сформована та затверджена МОЗ України спроможна мережа закладів охорони здоров’я Чернігівського госпітального округу, до якої увійшли 58 закладів: 34 центри ПМСД, Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, 5 надкластерних, 6 кластерних та 12 загальних лікарень.

«Проблемним питанням залишається кадрове забезпечення лікарями закладів охорони здоров’я області, укомплектованість посад якими складає 73,0%. Середнім медперсоналом заклади забезпечені на 95,0%. Навчання в інтернатурі на базах стажування проходять 141 лікар-інтерн. Разом з тим, 25 лікарських амбулаторій та 96 ФАПів та ФП залишаються неукомплектованими медичними кадрами», – зазначив Андрій Лінник.

Окремо відзначено, що продовжується робота з відновлення пошкоджених внаслідок бойових дій об’єктів закладів охорони здоров’я області, а з метою наближення медичних послуг до населення в умовах порушеної логістики та пошкодженої інфраструктури протягом 2023 року мобільними медичними бригадами було здійснено 1625 виїздів до 45 територіальних громад області, завдяки чому 41 тис. мешканців Чернігівщини змогли безперешкодно отримати медичну допомогу.

Також медична спільнота області торкнулася питань організації та надання медичної допомоги хворим на ВІЛ/СНІД та туберкульоз в області, зазначивши, що вони здійснюється на задовільному рівні, проте потребують подальшого удосконалення.

«Захворюваність на туберкульоз у 2023 році зросла на 5,6% і становить 45,1 випадків на 100 тис. населення. Відмічається зростання кількості хворих із тяжким перебігом хвороби, – повідомила завідувач ВСП «Центр фтизіатрії» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР Жанна Карпенко. – Завдяки скринінгу на ТБ осіб із груп ризику – обстежено 146 307 людей (72% запланованих), у 105 з них виявлено туберкульоз. Молекулярно-генетичним методом обстежено 2996 осіб, виявлено 389 хворих (13% від обстежених). Методом туберкулінодіагностики обстежено 5 336 дітей (53% запланованих), виявлено 49 дітей з латентною формою ТБ».

Виходячи з основних положень доповідей, з метою покращення організації та якості надання спеціалізованих медичних послуг населенню області Колегією Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА вирішено зосередити роботу установ та закладів охорони здоров’я області на реалізації цілей і завдань, викладених у стратегічних документах державного та місцевого рівнів, забезпеченні населення області доступною та якісною медичною допомогою з урахуванням особливостей періоду воєнного стану.

Також наголошено на необхідності вжиття заходів щодо укомплектування вакантних посад лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою у закладах охорони здоров’я області та організації роботи щодо безперервного професійного розвитку медичних працівників шляхом підвищення кваліфікації лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою на відповідних курсах, навчальних циклах, тренінгах, з урахуванням особливостей періоду воєнного стану (надання невідкладної медичної допомоги в закладах охорони здоров’я при масових поступленнях постраждалих, особливості діагностики та лікування бойової травми тощо). Тож начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА доручив керівникам центрів ПМСД опрацювати спільно з органами місцевого самоврядування та керівниками медичних коледжів області питання щодо цільової підготовки молодших медичних працівників ФАПів та ФП для їх подальшого працевлаштування на посадах молодших спеціалістів з медичною освітою.

Разом з тим Андрій Лінник звернув увагу керівників закладів охорони здоров’я області усіх рівнів надання медичної допомоги на необхідності забезпечення подальшого виконання нормативно-правових актів, що регламентують отримання населенням якісної та доступної медичної допомоги на всіх рівнях та етапах її надання, а також державних, обласних та місцевих програм в системі охорони здоров’я та виконання вимог Національної служби здоров’я України до пакетів медичних послуг в частині організації проведення прижиттєвої діагностики захворювань методом патогістологічних, цитологічних досліджень біологічного матеріалу та секційних досліджень померлих хворих.

Також начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА наголосив на важливості забезпечення ефективного використання лікарських засобів та виробів медичного призначення, що надходять в область у централізованому порядку та в якості гуманітарної допомоги. У разі прогнозованої неможливості використання лікарських засобів та медичних виробів ініціювати їх перерозподіл або передачу до інших лікувально-профілактичних закладів не менше як за 6 місяців до закінчення терміну придатності.







Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc