Меню
 
Головна arrow Новини
Повага до різноманіття: гарантування та дотримання прав корінних народів України та національних меншин

Українська держава гарантує підтримку, збереження та розвиток національної, культурної, мовної та релігійної самобутності корінних народів України та національних спільнот. Громадяни України, які внаслідок російської агресії опинилися в окупації, мають такі ж права, як і мешканці підконтрольних Україні територій.

Крим – єдиний регіон України, який є історичною домівкою одразу для трьох корінних народів: кримських татар, караїмів та кримчаків. Тож ми маємо будувати майбутнє Криму як цілісну мозаїку різноманітних культур і як місце, де корінні народи почуватимуть себе дійсно вдома. Кримськотатарська мова та культура – невіддільна частина культурної спадщини України, яку ми прагнемо берегти та розвивати.

Крим – це невіддільна частина території України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Відповідно до Формули миру Президента України Володимира Зеленського, суверенітет, незалежність, єдність і територіальна цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води, повинні поважатися згідно зі Статутом ООН і принципами міжнародного права. Це є складовою демократичного світу та захисту світового порядку на основі принципу мирного співробітництва.

Рф перетворила окупований Крим на військову базу, а цивільне населення півострова використовує як живий щит та «гарматне м’ясо», незаконно мобілізуючи українських громадян на війну. Рф принесла в Крим політично вмотивовані переслідування, насильницькі зникнення, вбивства, позбавлення свободи слова та віросповідання, мілітаризацію дитинства, загрозу руйнування української культурної спадщини, екологічну небезпеку.

Поки в окупованому Криму впроваджувалося російське безправ’я та надмірна централізація, в Україні відбулися істотні зміни, зокрема реформа децентралізації. Сьогодні будь-яка громада в Україні має достатньо повноважень та можливостей для місцевого розвитку.

У вільному Криму буде відновлено історичну справедливість, зокрема права та свободи корінних народів України, що потерпали та потерпають від колоніальної політики рф. Представники корінних народів залучатимуться до прийняття рішень щодо відновлення Криму, а також до діяльності органів публічної влади на деокупованій території.

Крим після деокупації знову стане місцем мирного співіснування людей різних етносів та конфесій, поглядів і переконань.

Джерело: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc