Меню
 
Головна arrow Публікації
Підвисоцький Володимир Валер’янович

В червні виповнюється 160 років від дня народження нашого земляка, видатного українського патолога, ендокринолога-імунолога, мікробіолога, основоположника київської школи патологів Володимира Валеріановича Підвисоцького.

Життя вченого було насиченим та змістовним, його діяльність була високо оцінена медичною спільнотою, сучасниками і нащадками.

Свій професійний шлях, Володимир Підвисоцький розпочав з викладацької діяльності, паралельно вивчаючи питання бактеріології, головним чином роль мікроорганізмів у виникненні хвороб, крім того, досліджував етіологію злоякісних пухлин, та був одним з ініціаторів ендокринологічних досліджень.

Професор В.В. Підвисоцький також вивчав захисні функції організму людини, вплив на нього збудників хвороб, патогенних мікроорганізмів. Результатом цих досліджень стала знаменита праця «Основи загальної та експериментальної патології. Керівництво до вивчення фізіології хворої людини», яка вперше вийшла друком у 1891 році, витримала понад 20 перевидань, перекладена 17 мовами і відзначена премією Російської академії наук.

Володимир Валер’янович був не тільки талановитим ученим, а й блискучим організатором і керівником. Незважаючи на постійну занятість, учений знаходив час для бурхливої участі у суспільному житті - роботі медичних товариств, санітарних комісій, виданні медичної літератури.

За допомогою меценатів, Володимиру Валер’яновичу вдалося організувати і побудувати клініку дитячих хвороб та залишити своїм наступникам просторі аудиторії, лабораторії, анатомічний інститут, клініки. Найкраще з того, що бачив за кордоном, він намагався впровадити на батьківщині.

Сучасники згадують, що професор В.В. Підвисоцький був добродушною і відкритою людиною. Жвавість, рухливість, блискучий розум притягували і студентів, і викладачів. Аудиторії, де він читав лекції, завжди були переповнені. Він запровадив методику практичного вивчення матеріалу: студенти працювали з мікроскопом, електричними, спектральними та рентгенівськими приладами.

Талановиті люди вмирають, але їхні справи продовжують жити в наукових працях та численних послідовниках.

Ірина Воронцовська,
головний бібліограф Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів