Меню
 
Головна arrow Публікації
Причини і чинники виникнення пухлинної патології ЛОР-органів.

На сьогодні точні причини виникнення багатьох пухлин ЛОР-органів як і раніше залишаються невідомими. Точна причина ракового переродження клітин невідома. Проте, лікарям відомі чинники, які підвищують ризик утворення раку ЛОР-органів.

Вік. Рак ЛОР-органів частіше зустрічається в середньому і літньому віці. Більшість хворих на рак ЛОР-органів знаходяться у віці 55 - 70 років.

Стать. У чоловіків пухлини ЛОР-органів зустрічаються в 4-5 разів частіше, ніж у жінок. В минулі роки чоловіки більше палили і вживали спиртні напої в порівнянні з жінками. Нині ситуація змінилася і ризик раку ЛОР-органів у жінок збільшується.

Раса. Відмічено, що у представників деяких рас (наприклад, африканців) рак гортані зустрічається частіше.

Куріння. У курців ризик захворіти рак ЛОР-органів у багато разів більше, ніж у некурящих. При поєднанні куріння з вираженим вживанням алкоголю ризик стає ще вище. У осіб, що віддають перевагу жувальному тютюну, теж підвищена вірогідність розвитку злоякісних пухлин губи, і, крім того, вражаються щоки і ясна. Припинення куріння різко знижує ризик розвитку не лише раку гортані, але і раку легенів, ротової порожнини, губи, підшлункової залози, стравоходу, а також сечового міхура. Крім того, припинення куріння знижує ризик розвитку пухлин голови і шиї у хворих, що страждають на рак гортані.

Алкоголь. У людей, споживаючих алкоголь у великій кількості, ризик раку ЛОР-органів значно підвищений. У разі поєднання куріння і вживання алкоголю цей ризик підвищується ще значніше - від 43 до 60% ракових пухлин ротової порожнини, стравоходу і гортані викликані курінням або курінням в комбінації з надмірним споживанням алкогольних напоїв.

Професія. Люди, зайняті у виробництві сірчаної кислоти або нікелю, мають підвищений ризик розвитку раку ЛОР-органів. Крім того, цей ризик підвищений і у осіб, що працюють у виробництві азбесту. Свій внесок вносить і вдихання різних хімікатів, сприяючих, як і речовини, що утворюються в ході обробки деревини (маються на увазі професійні шкідливості на робочому місці), появі новоутворень носової порожнини і додаткових пазух носа. Тому, ці люди повинні дотримуватись застережень для профілактики раку ЛОР-органів.

Має значення і тривале дратування слизової, що спричиняють зубні протези, проте не стільки вони самі, скільки неправильно підібрані і погано підходящі імпланти, які можуть поглинати алкоголь або тютюн.

Небезпечний відносно розвитку пухлин ЛОР-органів, а особливо мигдалин і язика усім відомий вірус папіломи людини. А вірус Епштейна-Барр за деякими даними збільшує ризик виникнення раку носоглотки.

Не варто також забувати про проблему, яка так і іменується, - передракові стани. Наявність останніх істотно збільшує вірогідність формування в наступному істинного раку. Тому передракові захворювання потрібно своєчасно лікувати.

Проте, перераховані чинники ризику зовсім не означають, що люди, у яких вони є, обов'язково захворіють на рак ЛОР-органів. Кожна людина повинна проявляти турботу про своє здоров'я, систематично, двічі на рік проходити профілактичні огляди.

Лікар ЛОР-онколог
обласного онкологічного
диспансеру
Савченко В. О.


5-99-26
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів