Меню
 
Головна arrow Новини
З 24 до 31 жовтня триває Міжнародний тиждень обізнаності про пухлини головного мозку.

Злоякісні новоутворення головного мозку належать до тяжкої форми онкозахворювань через складність діагностики та високий рівень летальності. Характерною особливістю цієї патології є ураження дітей.

За даними Національного канцер-реєстру України (2018–2019) у структурі захворюваності дитячого населення рак головного мозку потрапляє до першої п’ятірки як у хлопчиків (18,3%), так і у дівчаток (13,8%); у структурі смертності ця патологія посідає друге місце у хлопчиків (24,2%) та перше — у дівчаток (33,7%).

У чоловічій популяції 18–29 років рак головного мозку є четвертою за поширеністю онкопатологією (7,7%) та першою — у структурі смертності (13,3%). У дорослого населення як захворюваність, так і смертність досягає пікових значень у чоловіків віком 65–69 років та у жінок віком 60–64 роки.

Серед причин розвитку пухлин головного мозку є генетична схильність організму та вплив онкогенних вірусів. Також розглядають вплив іонізуючого випромінювання та хімічних канцерогенів.

Симптоми цієї недуги різняться залежно від типу, розміру і точного розташування пухлини.

Майже половина людей з пухлинами головного мозку відчуває головний біль. Це відбувається через тиск новоутворення на чутливі нерви і кровоносні судини. Варто звернути увагу на прогресуючий постійний біль, який не схожий на мігрень, біль під час тренування, кашлю або зміни положення тіла, який на своєму піку супроводжується блювотою чи неврологічними симптомами.

Не завжди головний біль означає наявність пухлини головного мозку. Він може виникати й з інших причин: пропущеного прийому їжі, недосипання, інсульту тощо.

• Судоми виникають, коли пухлини порушують передавання електричних імпульсів між нервовими клітинами — переривають або посилюють їх. Залежно від розташування новоутворення, судоми можуть виникати у кінцівках (руці або нозі) у вигляді посмикувань або у всьому тілі — загальні судоми, які супроводжує запаморочення.

• Психічні порушення. Порушуються пам’ять і увага, хворий стає неуважним, дратівливим, змінюється характер. Тяжкість симптомів залежить від розміру та локалізації області ураження.

• Втрата пам’яті. Проблеми з пам’яттю можуть бути пов’язані з пухлиною в лобній або скроневій ділянці. Новоутворення в лобній або тім’яній ділянці впливають на міркування і прийняття рішень.

• Втома, слабкість і виснаження. Характерні ознаки пухлин незалежно від локалізації. Відчувається сильна фізична втома, яка не зникає після сну та відпочинку. Із ростом новоутворення сон може бути значно довшим і навіть серед дня.

• Нудота і блювання. Не залежать від прийому їжі й після фіналу не приносять полегшення. Особливо слід звернути увагу на ранкову нудоту чи блювотні позиви, які виникають під час зміни положення тіла.

• Слабкість і оніміння. Деякі пухлини головного мозку зумовлюють оніміння чи поколювання рук і ніг, переважно з одного боку тіла.

Наявність деяких із перелічених вище симптомів не обов’язково означає, що у вас новоутворення головного мозку. Такі симптоми супроводжують багато інших станів. Важливо вчасно і правильно поставити діагноз у лікаря. Тому слід записатися на прийом до фахівця. Визначення причини симптомів є першим кроком до отримання необхідного лікування.



За матеріалами Центру громадського здоров’я України


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc