Меню
 
Головна arrow Новини
Безпечне донорство крові під час пандемії коронавірусу

Поширення захворюваності на COVID-19 вносить корективи у роботу багатьох медичних закладів. Не виняток і установи Служби крові, які у таких умовах відчувають певний дефіцит донорів, а відтак – неможливість створити необхідний запас крові та її компонентів для стабільної роботи лікарень, що здійснюють оперативні втручання.

«Нині донорів значно поменшало. Якщо раніше ми обслуговували щодня до 40 донорів, то нині інколи їх не набирається і десятеро, – розповідає в.о. Генерального директора КНП «Чернігівський обласний центр крові» Лілія Бузницька. – Така ситуація пов’язана у першу чергу із новим графіком руху громадського транспорту у місті, адже далеко не всі, хто бажає здати кров, може скористатися таксі. Втім, ми намагаємося якось вирішити цю проблему – запрацював сервіс «Таксі для донора» – волонтери допомагають доставляти на донацію людей. Крім того, наша рекрутингова служба розміщує на сайті «DonorUA» інформацію про пошук бажаючих здати кров».

Ситуація із наявністю запасів крові розміщується щоденно на сайті закладу. Так станом на ранок 14 травня опублікована інформація про дефіцит запасів еритроцитів другої позитивної групи крові із закликом до донорів прийти на донацію.

Враховуючи суворі карантинні вимоги, працівники обласного центру крові з розумінням ставляться до необхідності дотримання протиепідемічних заходів, які допомагають убезпечити від зараження як самих медиків, так і донорів. Наприклад, здійснюється обов’язкове температурне сканування. У центрі крові донору виміряють температуру тіла аби визначити – допускати чи не допускати його до здачі крові. Крім того, рекомендовано додатково перевірити температуру тіла вдома, щоб знати яких результатів очікувати. Кожному з донорів, окрім бахіл і халатів, видають маску, адже вона знижує ризик поширення інфекцій, тож важливо носити її усім, оскільки людина може навіть не відчувати жодних симптомів і не знати, що її організм може бути носієм якогось вірусу. Перед донацією людину попросять обов’язково вимити руки та скористатися дезінфікуючим засобом, а у процесі перебування у закладі запропонують дотримуватися дистанції не менше, ніж півтора метри один від одного. І, звісно, людина не може здавати кров протягом найближчого місяця у разі, якщо в неї спостерігається підвищена температура тіла і наявні застудні симптоми.

Правилами також передбачені рекомендації до співробітників закладу, які повинні дезінфікувати донорське крісло після кожного донора, частіше прибирати і дезінфікувати зони, де донори обстежуються та відпочивають, а також туалети, дверні ручки та інші контактні поверхні, регулярно викидати відходи у сміттєвий контейнер із кришкою.

Щоб захистити персонал та унеможливити передавання коронавірусу від донора до донора, всі працівники мають носити рукавички, які необхідно змінювати до та після кожного донора.

Отже, дотримання правил індивідуальної та колективної безпеки перебувають у пріоритеті в роботі обласного центру крові.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc