Меню
 
Головна arrow Новини
Рятування життя: оперативність, фаховість, небайдужість. 12 червня у Чернігівському базовому медичному коледжі відбулося спеціальне об’єктове тренування з відпрацювання дій структурних підрозділів закладу при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.

Такі навчання у коледжі проходять вже не перший рік і вони спрямовуються на демонстрацію навичок по рятуванню життя людей при техногенних катастрофах, нещасних випадках, дорожньо-транспортних пригодах та інших ситуаціях, в яких є постраждалі. Активну роль у тренуванні беруть студенти коледжу, адже прищеплення їм вміння надання першої допомоги і головне, застосування їх у повсякденному житті не тільки знайомлять хлопців та дівчат з особливостями рятування людей при невідкладних станах, а і доводять, що професію медичного працівника вони обрали невипадково.

«Зазвичай такі тренування у закладі проводяться протягом Тижня цивільного захисту. Таким чином ми готуємо наших студентів до надання невідкладної допомоги, – зазначає заступник директора коледжу з навчальної роботи Любов Шевела, – Участь беруть студенти перших курсів, що поки не вивчають спеціалізованих клінічних предметів, але готують себе до будь-яких ситуацій, що, на жаль, трапляються у нашому житті. На другому курсі спеціальності «Лікувальна справа» створено студентський загін, який вже два роки активно працює у цьому напрямку. Ними керують співробітники Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, викладачі коледжу, а також старші студенти Академії Державної пенітенціарної служби України».

Розпочалися навчання із презентації студентського проекту з основних видів надзвичайних ситуацій, а також лекції про психологічну допомогу постраждалим у них. Учасники навчань представили свої команди, які і продемонстрували свої навички по рятуванню потопельників та людей, що потрапили у дорожньо-транспортні пригоди. Студентка першого курсу спеціальності «Сестринська справа» Олександра Шпортюк стверджує – такі навчання важливі не тільки для студентів-медиків, а і для всіх людей. «Як свідчить практика, – розповідає дівчина, – понад 80% громадян, які потрапили у надзвичайну ситуацію, гинуть саме через не надання або неправильне надання першої медичної допомоги. Тому чим раніше ти будеш обізнаний із навичками рятування людей, тим буде більше шансів у постраждалого вижити, адже життя непередбачуване і невідомо, коли саме твоя допомога знадобиться людині». У свою чергу студент другого курсу спеціальності «Лікувальна справа» Владислав Бойчук говорить: «На щастя, я ще не стикався із тим, коли моя допомога була б комусь потрібна. Але я готов будь-коли надати її, бо вже навчився основних принципів та алгоритмів завдяки участі у студентському загоні і таким тренуванням». Такої ж думки і інші учасники тренувань, які під час презентації своїх команд запевнили журі, що на них можна покластися, коли йтиметься про здоров’я і життя людей.

Студенти завзято виконували завдання із десмургії, застосування штучного дихання, переміщення та евакуації постраждалих як індивідуально, так і масово, адже, згідно з легендою, у будівлі закладу виникла умовна пожежа і учасники тренувань виявили злагодженість дій.

Отже, об’єктове тренування вкотре довело – вміння врятувати життя людині – справа не тільки необхідна, а і шляхетна. І хтозна, може з роками, коли студенти цього закладу вже стануть досвідченими медиками, вони згадають, що саме медичний коледж познайомив їх із такими важливими вміннями.











Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc