Меню
 
Головна arrow Новини
Благодійна організація «Чернігівська МЕРЕЖА» пропонує «Ліки від байдужості». Саме таку назву має інформаційна кампанія на згадку людей, що померли від СНІДу. Про це представники організації разом із фахівцями ВІЛ-служби Чернігівщини 15 травня повідомили на прес-конференції у Чернігові.

За словами головного лікаря КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Миколи Дейкуна, проблема ВІЛ-інфекції та, зокрема, СНІДу продовжує привертати увагу не тільки медичних працівників, а і представників громадських та благодійних організацій, адже, на жаль, Україна посідає одне з перших місць в Європі за кількістю ВІЛ-позитивних громадян. «На Чернігівщині епідемія ВІЛ-інфекції фіксується із 1987 року. За цей час від найважчої форми захворювання – СНІДу в області померло понад 740 жителів, – зазначив Микола Дейкун. – Тому в умовах реорганізації вітчизняної медичної галузі і створення системи громадського здоров’я необхідно виявляти інфекцію на ранніх стадіях, особливу увагу приділяти представникам груп ризику, для яких сучасна медицина надає не тільки кваліфіковану медичну допомогу, а і низку необхідних інтегрованих послуг».

Також Микола Дейкун зауважив, що нині ВІЛ-інфекція вийшла за рамки ін’єкційних наркоманів, статевий шлях вийшов на перше місце за рівнем передачі інфекції.

У свою чергу заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру з протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу Галина Лисенко повідомила: на сьогодні понад 4300жителів області мають позитивний ВІЛ-статус. «На жаль, приблизно ще 2000 громадян не знають, що інфекція вже оселилася в їхньому організмі. Поширення ВІЛ-інфекції стосується не тільки осіб, що вживають ін’єкційні наркотики, а і людей, що практикують незахищені статеві стосунки. Тому саме на цю групу і спрямовуються основні зусилля ВІЛ-служб», – зазначила Галина Лисенко.

Учасники прес-конференції зауважили – нині в області для раннього виявлення ВІЛ-інфекції створені всі необхідні умови. Втім, варто, щоб якомога більше людей дізналися про свій ВІЛ-статус шляхом проходження швидких тестів чи спеціальної лабораторної діагностики.

Враховуючи актуальність проблеми поширення імунодефіциту у світі, 19 травня міжнародна спільнота відзначатиме День пам’яті померлих від СНІДу. До нього долучаються і всі небайдужі громадяни області разом із благодійною організацією «Чернігівська МЕРЕЖА», яка ініціює акцію «Ліки від байдужості». «Цією акцією ми хочемо привернути увагу людей до проблеми поширення ВІЛ-інфекції, – зазначила голова правління організації Анжела Мойсеєнко, – адже громадяни не повинні бути байдужими до свого здоров’я та здоров’я оточуючих. Бо, на жаль, від ВІЛ-інфекції ніхто не застрахований».

Також Анжела Мойсеєнко повідомила, що 19 травня, у День пам’яті померлих від СНІДу, з 15.00 до 18.00 поблизу приміщення обласного художнього музею ім. Г. Галагана проходитимуть просвітницькі заходи щодо роз’яснення шляхів інфікування ВІЛ – пізнавальні квести, творчій проект, дискусійний майданчик. «А ще всі бажаючі зможуть за допомогою проходження швидких тестів дізнатися про свій ВІЛ-статус. Ми будемо поширювати символічні сердечка та цукерки, що символізують «ліки від байдужості», – наголосила Анжела Мойсеєнко.





Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc