Меню
 
Головна arrow Новини
Із 6 по 12 травня 2019 року Україна долучається до проведення П’ятого Глобального тижня безпеки дорожнього руху ООН, який проходитиме під гаслом «Лідерство у галузі безпеки дорожнього руху».

Як і протягом минулих років, мета проведення Тижня – привернення уваги громадськості до надскладної ситуації, яка склалася на дорогах України, адже щорічно в нашій державі внаслідок ДТП гинуть сотні людей.

Участь у заходах, які будуть проводитися протягом цих днів, братимуть як громадські організації, що опікуються попередженням ДТП, так і владні структури, освітяни, правоохоронці і медики, зокрема, представники ДП УНДІ медицини транспорту МОЗ України. У планах – проведення роз’яснювальної роботи щодо правил поведінки на вулицях, безпечного переходу місць посиленого транспортного потоку, алгоритмів дотримання водіння транспортних засобів, а також надання першої долікарняної допомоги постраждалим внаслідок ДТП. Особлива увага приділятиметься підростаючому поколінню – в організованих дитячих колективах проводитиметься робота з вивчення правил дорожнього руху, їзди на велосипедах, скейтбордах, інших сучасних засобах індивідуального пересування, створення безпечного простору для вільного переміщення вулицями населених пунктів.

До проведення Тижня безпеки дорожнього руху долучається і Чернігівщина. Зокрема, представники дорожньої поліції, інших правоохоронних структур проводитимуть індивідуальні бесіди із порушниками ПДР, роз’яснюватимуть наслідки небезпечної поведінки на вулицях із залученням батьків. А медичні працівники відвідають колективи, в яких розповідатимуть про правила надання першої медичної допомоги. Передбачається, що небайдужі жителі області візьмуть участь в загальнонаціональній акції «Здай кров – врятуй життя», спрямованої на безкоштовну здачу крові та її компонентів постраждалим внаслідок ДТП.

Окрему увагу проблемі надання долікарняної медичної допомоги під час дорожніх аварій приділяють співробітники навчально-методичного центру Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. За словами керівника методичного центру Світлани Ткаченко, медики цього підрозділу щонайменше двічі на рік проводять колективні заняття із громадянами, представниками трудових колективів, правоохоронцями, студентами щодо вивчення навичок надання такої допомоги. А заступник директора Центру з оперативної роботи Валентина Луценко зауважує: будь-який виклик на лінію 103, пов’язаний із ДТП, вважається пріоритетним і лікарські бригади на такі виклики, втім, як і на всі інші, виїжджають оперативно, дотримуючись протоколів надання кваліфікованої медичної допомоги.

Таким чином, проведення Тижня безпеки дорожнього руху сприятиме не тільки обізнаності населення щодо правил повідки на вулицях населених пунктів, а і зробить їх безпечнішими та комфортнішими для пересування.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc