Меню
 
Головна arrow Новини
Грип: не панікуйте але будьте пильними! Така назва семінару-наради для лікарів, що відбулася 1 лютого у КЗ «Новгород-Сіверська центральна районна лікарня».

Мета заходу – познайомити медиків із причинами появи, поширення та профілактики гострих респіраторних вірусних інфекції і, зокрема, грипу. Так лікар-інфекціоніст ЦРЛ Андрій Недашківський зазначив, що грип – це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Воно легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт, тобто, будь-хто може захворіти на грип. Також фахівець повідомив: зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це різке підвищення температури тіла (понад 38 °С), головний біль, біль у м'язах, горлі, кашель та нежить.

Якщо стан хворого погіршується, слід негайно викликати швидку, адже життя людини може опинитися під загрозою. Якщо обличчя хворого стало дуже блідим чи з’явилось посиніння, йому важко дихати, температура не спадає впродовж довгого часу, хворий блює – йому потрібна госпіталізація. Також серед важких симптомів – порушення свідомості (надмірна сонливість чи збудженість), біль у грудній клітині, поява домішок крові у мокроті, показники артеріального тиску нижче норми. Наголошувалося і на профілактиці хвороби. Так найдієвіший метод профілактики грипу – вакцинація. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. Існують групи ризику, яким вакцинацію варто зробити перш за все. Для них грип становить найбільшу небезпеку, а вчасна профілактика може вберегти їм не лише здоров'я, а й саме життя. Зокрема, це діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком понад 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями, а також люди, що перебувають на імуно-супресивній терапії.

Щоб не захворіти на грип, крім вакцинації, варто також вести здоровий спосіб життя і дотримуватися простих порад:

1. Якщо ви захворіли – візьміть лікарняний і сидіть вдома. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.

2. Уникайте близького контакту з людьми, в яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

3. Прикривайте серветкою ніс та рот під час кашлю та чхання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Часто мийте руки, це допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися обличчя, адже на руках є дуже багато мікробів. А торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

6. Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення та поверхні до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

7. Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато рідини та харчуйтеся поживною їжею.

Якщо ж все-таки примудрилися захворіти, по-перше, не вважайте себе «доктором Хаусом» – поставити діагноз в змозі лише фахівці. Тому якщо у вас немає профільної медичної освіти, не мудруйте, відразу викликайте лікаря. А вже він визначить, наскільки ваш стан важкий і чи потрібна госпіталізація, а також призначить лікування.



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів