Меню
 
Головна arrow Новини
Державно-приватне партнерство – невід’ємна складова діяльності центру громадського здоров’я.

Про роботу регіонального центру громадського здоров’я на засадах державно-приватного партнерства йшлося 17 грудня на нараді в облдержадміністрації за участі заступника голови ОДА Наталії Романової, першого заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, начальника Управління охорони здоров’я ОДА Петра Гармаша, директора Державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Миколи Донця, начальника обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя Володимира Тарасовського, представників інших відомств та громадських організацій.

Йшлося про головні принци діяльності майбутнього регіонального центру громадського здоров’я, залучення бюджетних та позабюджетних коштів для розвитку підприємства, юридичні та економічні аспекти як створення закладу, так і його подальшого розвитку на шляху зміцнення здоров’я громадян, профілактиці захворювань, пропаганді здорового способу життя, епідемічного нагляду тощо.

Враховуючи широке поле майбутньої діяльності нової структури, її робота неможлива без підтримки з боку держави і представників бізнесових кіл. На цьому наголосили гості, яких запросили до висвітлення алгоритмів та принципів державно-приватного партнерства – консультантів ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» Сергія Козіна та Володимира Короленка.

«На шляху запуску регіонального центру громадського здоров’я існує безліч проблем, які повинні вирішуватися ефективно, адже це зовсім нова структура, яка потребує зміни ментальності громадян. А ми, як представники влади, повинні зрозуміти правильність напрямку, в якому ми рухаємося, – зауважила Наталія Романова, – тому нам треба обрати саме ту модель, яка буде відповідати досвіду вітчизняних пілотних проектів, а також закордонним напрацюванням. Зокрема, обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя брав активну участь у розробці пілотного проекту по створенню регіонального центру громадського здоров’я і їхні висновки можуть лягти в основу його діяльності. Крім того, лабораторний центр також не втратив своїх позицій щодо роботи за стандартами ISO. Інші зацікавлені структури у свою чергу активно надають пропозиції щодо входження до нового закладу. Тому регіональний центр громадського здоров’я повинен зайняти власну нішу з покладених на нього важливих функцій і це при тому, що ми разом виконали вже всі попередні завдання, які стояли на цьому шляху». Зупиняючись на інших аспектах діяльності підприємства, які базуються на досвіді вже діючих подібних закладів в Україні, Сергій Козін зазначив: не слід ігнорувати такі важливі питання у формуванні центру громадського здоров’я, як передачу до нього цілісних майнових комплексів та залучення інвестицій приватних партнерів для розбудови матеріально-технічної бази. «Саме інвестиції здатні значно підвищити якість послуг, що надаватимуться центром. При цьому необхідно враховувати всі ризики, які можуть виникнути як для інвесторів, так і для самого центру. До превентивних заходів можна віднести гарантії не втратити кошти приватним підприємцем, зручні умови кредитування програм, над якими працюватиме центр, а також збільшення довіри з боку населення – об’єкта діяльності центру – до відтермінованого кінцевого результату», – наголосив експерт.

Консультанти роз’яснили, яким чином з 1 січня 2020 року фінансуватимуться згідно з вимогами Бюджетного кодексу окремі програми громадського здоров’я, роль у цьому обласних державних адміністрацій та інших органів місцевого самоврядування. «Облдержадміністрація утримуватиме будівлі центру, а за послуги, що надаватиме структура, сплачуватиме державний бюджет на основі укладених контрактів», – сказав Володимир Короленко. Експерти погодилися із думкою стосовно того, що при формуванні центру необхідно виважено поставитися до процесу оптимізації майна та кадрів і роз’яснення преференцій для працівників. «Не варто боятися щось втратити на цьому шляху, – наголосив Сергій Козін. – Якщо обласна влада буде фінансувати центр через призму рішення щодо державно-приватного партнерства, в рамках реалізації певної програми, тобто, на засадах співфінансування проекту, то для фінансового донора-партнера це буде неабиякою гарантією».

У свою чергу Наталія Романова зазначила: робота центру вимагатиме консультування та постійно діючої експертної служби, чим попередньо повинна перейматися створена робоча група, бо правильна та ефективна модель здатна убезпечити новий заклад від ймовірних ризиків.

Таким чином учасники наради дійшли висновку – пілотний проект щодо створення в регіоні центру громадського здоров’я дозволив визначити позитивні та тимчасові негативні моменти, над якими всі зацікавлені сторони працюватимуть у подальшому задля розбудови цієї важливої структури.







Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів