Меню
 
Головна arrow Новини
Нині свого лікаря обрали вже 664 тисячі 288 жителів Чернігівщини. Таким чином, за цими показниками область посідає п’яте місце у загальнонаціональному рейтингу. Сподіваємося, що така тенденція збережеться і протягом третьої хвилі підписання декларацій із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. На цьому 14 грудня під час брифінгу у Чернігові наголосив начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Як і раніше, лідером з цієї роботи в регіоні залишається Корюківський районний центр ПМСД (81% декларацій) і тепер практично всі лікувально-профілактичні заклади первинної ланки Чернігівщини вже підписали не менше 50% декларацій зі своїми пацієнтами, що свідчить про високу активність у цьому напрямку як жителів, так і медичних працівників на місцях.

«Зараз наше головне завдання полягає в активізації процесу укладання договорів із Національною Службою здоров’я, – зазначив Петро Гармаш, – адже ці угоди обумовлюють отримання фінансування цими закладами. Нагадаю: протягом першої хвилі договорів лише один заклад (Корюківський центр ПМСД) підписав договір із НСЗУ, протягом другої хвилі – 17 закладів (15 центрів ПМСД і 2 лікаря ФОП з Чернігова). Третя хвиля підписання договорів триває до 20 грудня і нині заявки подали 33 заклади, тобто, всі, які на сьогодні надають первинну допомогу жителям Чернігівщини. Відтак, заклади, які протягом двох хвиль оформили свої фінансові відносини із НСЗУ, повинні перепідписати договори, адже їхня дія завершується 31 грудня. І вже ми отримали відповіді стосовно того, що з них 31заклад відповідає вимогам НСЗУ. Сподіваємося, що два інші заклади встигнуть до визначеного терміну підписати договори із НСЗУ, адже вже з наступного року субвенції на первинну ланку не передбачено».

Також Петро Гармаш ознайомив із перспективами діяльності медичних закладів Чернігівщини на наступний рік, зазначивши, що принципи реформування галузі поширюватимуться і на вторинну ланку надання медичної допомоги – укладання договорів, а також консультації «вузьких» спеціалістів. «Серед інших новацій, які запроваджуватимуться наступного року – введення в дію електронних карток пацієнта, лікарняних листів, рецептів та направлень на консультацію до спеціаліста. Для цього всі лікарі повинні мати та володіти комп’ютерами, медичними електронними системами. До речі, згідно з останньою інформацією Міністерства охорони здоров’я, 97% закладів ПМСД мають свої комп’ютери», – наголосив Петро Гармаш.

Серед інших перспектив наступного року – чітка регламентація направлення пацієнта з первинної на вторинну ланку, адже консультація у спеціаліста того чи іншого профілю відбуватиметься лише за направленням сімейного лікаря і дільничного терапевта або педіатра, з яким підписано декларацію, причому, цілком безкоштовно. Відповідно до цього спеціаліст вторинної ланки буде отримувати фінансування і буде видно, який об’єм роботи цьому передує. Передбачається, що це буде запроваджено із другого півріччя наступного року. Окрім того, за словами начальника Управління, за програмою «Доступні ліки» область отримала фінансування лише на перший квартал, а згодом відносини за цією урядовою ініціативою будуть регламентуватися НСЗУ. «Як і раніше, буде існувати «зелений» та «червоний» списки. За «зеленим» заклади ПМСД отримують фінансування за капітаційною ставкою у повному обсязі. Для стимуляції як громадян, так і медиків, які поки отримують фінансування за «червоним» списком (ставка 240 грн на одного громадянина), капітаційна ставка буде зменшена наполовину», – зауважив начальник Управління.

Також Петро Гармаш наголосив: кінцевого терміну підписання декларацій із лікарем не визначено, у будь-якому разі пацієнт зможе отримати медичну допомогу у необхідному обсязі і нагадав, що кількість пацієнтів на одного дільничного терапевта становить 2000 пацієнтів, сімейного лікаря – 1800, педіатра – 900 пацієнтів.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів