Меню
 
Головна arrow Новини
Жоден житель Чернігівщини не повинен залишитися без медикаментів, які відпускаються згідно з Урядовою програмою «Доступні ліки». Про це 15 листопада у програмі «Прайм-вечір. Акценти» на UA: Українське радіо «Чернігівська хвиля» розповів начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Багато жителів обласного центру скаржаться на великі черги біля аптечних закладів, в яких відпускаються медикаменти згідно з програмою «Доступні ліки». Відтак є непоодинокі випадки, коли люди, особливо похилого віку, не в змозі не тільки вистояти черги, а і стикаються із проблемою повної відсутності деяких препаратів. Петро Гармаш пояснює, що черги біля аптек викликані тим, що цільова субвенція, яка виділялася для Чернігівської області на нинішній рік, становила 26 млн 231 тис. 200 грн, з яких понад 22 млн грн вже використані (що можна простежити по кількості виписаних рецептів). Відповідно станом на 15 листопада залишається 4 млн 600 тис. грн, яких до кінця 2018 року не вистачає для забезпечення всіх бажаючих необхідною кількістю медикаментів, передбачених цільовою програмою.

«Втім, ми постійно звертаємося до Уряду України, профільного Міністерства з проханням збільшити субвенцію для нашого регіону, – наголосив Петро Гармаш. – Буквально 14 листопада на засіданні Кабінету Міністрів це питання розглянуто і додатково виділено 78 млн грн на реалізацію цієї програми в Україні. Певна кількість коштів надійде і на потреби нашої області і до кінця року ситуація із забезпечення ліків жителів області повинна стабілізуватися. До речі, програма «Доступні ліки» постійно знаходиться у розвитку, адже ще на початку її дії реалізація коштів на неї становила 50-60%, тобто лише на місяць чи на 20 днів. А от коли кампанія набула «обертів», не тільки перелік препаратів значно збільшився, нині 59 найменувань ліків люди можуть отримати цілком безкоштовно. І головне – громадяни почали більше звертатися до сімейних лікарів, терапевтів з метою отримання рецепта на ліки. І як слідство – люди привчилися своєчасно приймати медикаменти, ретельно лікуватися. Наприклад, за офіційною статистикою, за період дії програми майже на третину зменшилися випадки таких ускладнень, як інфаркти та інсульти».

У свою чергу заступник генерального директора комунального підприємства обласної ради «Ліки України» Лариса Мартиненко пояснила: «Черги в аптеках викликані ще тим, що, згідно з програмою, аптечні установи мають право відпускати ліки 261 найменування. Відтак з них 25 препаратів фірми-постачальники взагалі не пропонують для фармацевтичного ринку. Крім того, поки не встановлено ціну ще на 23 препарати із цього списку. Тобто, на сьогодні ми не маємо права відпускати препарати 48-ми найменувань. Хоча список вміщує деякі аналоги. Відтак нині лише наше підприємство забезпечило препаратами 273 тис. рецептів».

Також Лариса Мартиненко зауважила: здебільшого черги виникають в тих аптеках, що розташовані у густонаселених районах Чернігова. «Якщо ви не маєте часу вистоювати у чергах, можна легко знайти аптечну установу, де таких черг просто не має», – сказала Лариса Мартиненко, – і цьому є безліч прикладів».

Учасники програми наголосили – для того, щоб замість препарату, якого в аптеці немає, виписати аналог – необхідно звернутися за новим рецептом до свого дільничного терапевта, чи сімейного лікаря і не варто брати препарати на довгий термін, а тільки на курс лікування.

Урядова програма реімбурсації «Доступні ліки» працює в Україні із квітня 2017 року і має на меті безкоштовно або з незначною доплатою відпускати ліки проти трьох нозологій – серцево-судинних захворювань, зокрема, гіпертонічної хвороби, цукрового діабету 2-го типу та бронхіальної астми. На Чернігівщині зараз участь у програмі беруть 175 аптек (вони мають відповідні стикери), до яких звертатися необхідно з рецептом від сімейного лікаря або дільничного терапевта.

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів