Меню
 
Головна arrow Новини
24 жовтня – Всесвітній день боротьби із поліомієлітом. Чи перебуваємо ми у зоні ризику?

Вже понад 10 років міжнародна медична спільнота відзначає День поліомієлітом (World Polio Day). Його мета – привернути увагу світової спільноти до захворювання на поліомієліт, його наслідків та необхідності профілактики.

Поліомієліт – це дитячий спинальний параліч, спричинений поліовірусом. На жаль, поліомієліт невиліковний і лише вакцинація може упередити захворювання у конкретної дитини.

Ще тридцять років тому у світі налічувалося понад 350 тисяч випадків хвороби, що змушувало медиків посилити методи боротьби із цим підступним захворюванням. А вже через півтора десятиліття завдяки колективній імунізації, кількість випадків поліомієліту скоротилася на 80%. І це свідчить про те, що лише вакцина проти хвороби здатна убезпечити людство від ризиків, пов’язаних із поліомієлітом.

Нині до неблагополучних країн щодо поліомієліту належать Нігерія, Пакистан, Гаїті, Афганістан. Але це не означає, що жителі інших можуть бути у цілковитій небезпеці щодо проблеми поліо. Як виявляється, поліомієліт набагато ближчий, ніж здається, адже кордони відкриті і, за припущеннями спеціалістів міжнародної організації Ротарі Інтернешнл, протягом 3-4-х годин збудник захворювання може потрапити навіть у найблагополучніші країни.

Україна – не виняток. Більш того, наша країна входить до 17 тих, де високий ризик захворіти на поліомієліт зберігається й досі.

Як стверджує заступник головного лікаря КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня», головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я ОДА за спеціальністю педіатрія Людмила Кривець: «Ще 2005 року в країні спостерігався низький рівень імунізації проти поліомієліту, що було пов’язано із браком вакцин та відмовою батьків у профілактичних щепленнях. Через це тоді в країні з’явився спалах поліомієліту. Наскільки відомо, зараз в Україні (в тому числі і на Чернігівщині) випадків хвороби не зареєстровано. І все завдяки тому, що 13 років тому в державі розпочали кампанію з додаткового щеплення проти поліомієліту. Станом на 18 жовтня 2018 року в області знаходиться 6852 дози інактивованої поліомієлітної вакцини, крім того, є 19988 доз живої ослабленої вакцини проти цього захворювання. Цієї кількості цілком достатньо для здійснення планових профілактичних щеплень всім, хто їх потребує». З

а спостереженнями медиків, якщо вакцин буде достатньо і надалі та якщо батьки не будуть протистояти кампанії з профілактичних щеплень, проблема поліомієліту назавжди відійде у минуле.

Як зазначає Людмила Кривець, педіатрам необхідно проводити масово-роз’яснювальну роботу щодо необхідності щеплення проти поліомієліту та спонукати до дотримання графіка вакцинації.

«Вакцинація проти поліомієліту починається у двомісячному віці, потім у 4 і 6 місяців, яка проводиться інактивованою вакциною. Надалі щеплення здійснюється у 18 місяців, 6 років та 14 років, коли вводиться живий ослаблений препарат», – зазначає Людмила Кривець.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів