Меню
 
Головна arrow Новини
Онкодиспансер: День – без раку грудей

У Чернігівському обласному онкологічному диспансері відбувся традиційний День відкритих дверей. Захід проходив у межах Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози, який започатковано у 2005 році. Під час обстеження понад 200 жінок жодного випадку раку не виявлено, у 70 пацієнток з їх числа – доброякісні утворення. Тогоріч до закладу звернулося 250 жінок, виявлено чотири випадки раку грудей першої та другої стадій та 65 пацієнток із доброякісними патологіями. Як прокоментував підсумки заходу завідувач поліклінічно-діагностичним відділенням онкодиспансеру Олександр Заїка, завданням суспільної ініціативи є привернення уваги спільноти до проблеми раку грудей та мотивація жінок до ранньої діагностики страшного захворювання. В Україні, за статистичними даними, 2017 року на рак молочної залози захворіло 14,5 тисячі жінок, на Чернігівщині ця підступна хвороба спіткає 300?350 жінок на рік. Щорічно відбувається приріст захворюваності цієї локації на 1,5–2%. Така тенденція до збільшення показників спостерігається у всьому світі.

Традиційно у Всесвітній день боротьби з раком молочної залози діагностичні процедури в онкодиспансері здійснюються безоплатно для пацієнта, тоді як у звичайному робочому режимі фінансові можливості медичного закладу досить обмежені, і пацієнтам пропонується оплатити плівку власним коштом.

«Проблема раку грудей – питання номер один для жінок усього світу, – акцентував увагу Олександр Заїка. – На сьогодні у світі існує тенденція до ранньої діагностики раку молочної залози. Первинної профілактики немає, на жаль, не існує й такого препарату, який би унеможливлював виникнення раку, хоча вчені активно над цім працюють. Тому всі цивілізовані країни максимально використовують технічне забезпечення, скринінгові програми для раннього виявлення раку молочної залози. Чим раніше встановлено діагноз – тим успішніший результат лікування. Рак молочної залози першої стадії є практично виліковний».

Також лікар-хірург-онколог порекомендував жінкам зосередитися на самообстеженні своїх грудей. Техніка обстеження досить доступна й нескладна і його рекомендується проводити раз на місяць по закінченню критичних днів. Кожна жінка у віці за 40 має пройти мамографію хоча би раз на два–три роки. Тим же, у кого існують проблеми зі станом молочної залози, – раз на рік. Звернутися можна як в онкодиспансер, так і до фахівців за місцем проживання.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів