Меню
 
Головна arrow Новини
Лікарі проти амброзії.

Щорічно зростає кількість людей, для яких властива алергія на амброзію – полинолисту багаторічну траву, яку фітосанітари відносять просто до бур’янів. Зазвичай період цвітіння амброзії припадає саме на кінець літа, але в більшості регіонів України небезпека отримати від неї різноманітні алергічні реакції зберігається протягом вересня–жовтня. За статистикою, міське населення більш схильне до алергії на цю рослину, причому, серед жителів міст поява реакції на амброзію набуває найзагрозливіших форм – від нестерпного свербіння шкіри до набряку Квінке.

Коли ця трава починає цвісти, в її суцвіттях утворюється безліч пилку, який у свою чергу містить велику кількість протеїну, здатного викликати в людини подразнення та запальні процеси у слизових оболонках. А враховуючи, що алергія – це реакція організму на чужорідний білок, актуальність проблеми впливу амброзії на людину важко переоцінити.

Зазвичай амброзія росте у тіні, але з роками, якщо її не знищувати, вона поширюється на лісові галявини, паркові зони і на присадибні ділянки. Рослина залишається доволі агресивною навіть тоді, коли її знищують «під корінь», адже насіння амброзії може роками зберігатися у ґрунті і вже на наступний рік її «плантації» захоплюють все більшу площу. Боротьбою з амброзією займаються різні служби, а от наслідками у вигляді алергічних реакцій – медичні працівники.

Як зазначає лікар-алерголог КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №1» Олена Ільченко, майже 40% громадян хворіють на той або інший вид алергії і порівняно велика частина з них страждають саме на алергію під час цвітіння амброзії. «Частіше за все ідіосинкразія на амброзію має прояви нежитю, чхання, почервоніння очей, свербіння шкіри, напади задухи та алергічних реакцій на шкірі людини, – розповідає Олена Ільченко. – Втім, можуть бути і неспецифічні реакції з боку нервової системи у вигляді слабкості, головного болю, тахікардії, болю у животі тощо. Втім, алергія на амброзію практично не відрізняється від реакції на інші подразники, тобто, симптоми запального характеру. А от причину запалення ми уточнюємо методом алергопроб та лабораторної діагностики. Крім того, ми можемо з’ясувати алергостатус навіть тоді, коли людина ще не відчуває жодних симптомів алергії. До речі, доволі дійовим методом визначення алергії на амброзію є метод перехресного дослідження на продукти харчування. Так при алергії саме на пилок амброзії організм людини не сприймає баштанні культури, насіння соняшника, зелень, спеції. Тому людям, що мають амброзійну алергію, варто уникати вживання саме цих продуктів, які посилюють прояви алергії. Таким людям призначається гіпоалергенна дієта. Згідно з вітчизняними протоколами, пацієнтам з алергією призначаються шкірні проби в алергологічному кабінеті поліклініки №3 міської лікарні №1. Зазвичай тести виконуються у періоді ремісії без використання пацієнтом будь-яких протиалергічних препаратів. Останнім часом все більшої популярності набуває такий метод лікування алергії, в тому числі і на амброзію, як специфічна алерговакцинація імпортними вакцинами, що зареєстровані в Україні. Алерговакцинація покращує імунітет та формує антитіла до збудника алергії. А загалом лікування алергії через амброзію полягає у симптоматичному лікуванні її проявів. І якщо його почати своєчасно – прогноз буде сприятливий».

Лікарі радять: при перших ознаках захворювання необхідно не зволікати зі зверненням до спеціаліста-алерголога, який не тільки виявить причину алергії, а призначить відповідне лікування та познайомить із методами профілактики захворювання.

Загалом єдиний метод зменшення ризиків отримати алергію від амброзії – це фізичне знищення рослини як вручну, так і за допомогою гербіцидів та пестицидів.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів